Czytaj więcej: Pierwszy Dzień Wiosny
21 marca klasy wielozawodowe 2ZZ, 2BW i 3ZZ Branżowej Szkoły I Stopnia wraz z wychowawcami i Hufcem Pracy w Łomży spędzały bardzo aktywnie pierwszy dzień wiosny w kręgielni „Wowball”.
Wyjście na kręgle i bilard było strzałem w dziesiątkę. Młodzież miała świetną okazję do integracji i poznania sposobu aktywnego spędzania wolnego czasu. Współzawodnictwo na torze okazało się super zabawą. Zasady gry były bardzo proste, dlatego każdy sobie świetnie radził. W tak przyjemny sposób spędziliśmy czas rywalizując ze sobą na kilku torach.

Czytaj więcej: Pierwszy Dzień Wiosny

Czytaj więcej: 21 marca - Dzień Kolorowej Skarpetki
Data 21 marca to pierwszy dzień wiosny. To również Dzień Kolorowej Skarpetki - symbolu solidaryzowania się z chorymi na Zespół Downa. Podczas uroczystości rozdania nagród uczniowie Zespołu Szkół Specjalnych oraz uczniowie klasy 2PP naszej szkoły zaśpiewali piosenkę Pawła Domagały „Weź nie pytaj”. W trakcie występu wszyscy pokazywali tekst przy pomocy gestów języka makaton. Po spotkaniu w Hali Kultury szliśmy ulicami w Marszu Kolorowej Skarpetki. Przemarsz zabezpieczały patrole Komendy Miejskiej Policji w Łomży oraz dodatkowo uczniowie klas o profilu policyjnym ZSTiO nr 4.

Czytaj więcej: 21 marca - Dzień Kolorowej Skarpetki

Czytaj więcej: I Maraton Maturalny z Matematyki w ZSTiO Nr 4
W dniu 21 marca w naszej szkole odbył się Pierwszy Maraton Maturalny z Matematyki. Maturzyści oraz nauczyciele matematyki spędzali czas z Królową Nauk. Spotkanie to było okazją do powtórzenia, utrwalenia i usystematyzowania wiadomości i umiejętności z matematyki. Można było w miłej atmosferze sprawdzić się rozwiązując krótkie zestawy zadań pod bacznym okiem nauczycieli. Z opinii maturzystów wynika, że pomysł takich maratonów jest wart kontynuowania.

Czytaj więcej: I Maraton Maturalny z Matematyki w ZSTiO Nr 4

Czytaj więcej: Święto liczby π (pi)
Święto Liczby Pi w naszej szkole to wyjątkowy moment, kiedy matematyka staje się jeszcze bardziej fascynująca! Na zajęciach lekcyjnych znalazły się: sudoku, układanki, wykreślanki, rebusy matematyczne, zakodowane obrazy oraz eksperymenty, które miały uczniom przybliżyć “tajemniczą liczbę”. Eksperymenty na Lekcjach Matematyki:
   •  Pomiar obwodu i średnicy koła - Wykorzystując stosunek obwodu koła do jego średnicy, uczniowie
      eksperymentowali i odkrywali przybliżenie liczby π.
   •  Igła Buffona - Oszacowanie liczby π (pi) na podstawie statystycznej symulacji. Mamy planszę
      z zaznaczonymi pionowymi liniami odległymi od siebie o pewną stałą odległość i badamy iloraz
     upuszczanej na tę planszę pewnej ilość szpilek przez ilość szpilek, które przecięły którąś z linii.
Święto Liczby Pi to doskonała okazja, aby zaszaleć matematyką, odkrywać jej piękno i czerpać radość z nauki.

Czytaj więcej: Święto liczby π (pi)

 Czytaj więcej: Warsztaty hotelarskie „ Animacja czasu wolnego – Balonowe inspiracje”

 

 
 
W dniu 14.03.2024r., w ramach projektu „ŁOMŻA – MIASTO, W KTÓRYM ŻYJĘ I PRACUJĘ”, finansowanego ze środków Norweskiego Mechanizmu Finansowego, odbyły się w naszej szkole warsztaty „Animacja czasu wolnego – Balonowe inspiracje”.
Warsztaty podzielone były na dwie tury zajęciowe. W pierwszej części zajęć został przeprowadzony wykład związany z animacją czasu wolnego. W drugiej części odbyły się zajęcia warsztatowe, w której uczestniczyli uczniowie klas ósmych ze Szkoły Podstawowej nr 4 w Łomży.
Gościem, a jednocześnie prowadzącą warsztaty, była Pani Jolanta Śleszyńska – właścicielka firmy SmileLand w Łomży.

Czytaj więcej: Warsztaty hotelarskie „ Animacja czasu wolnego – Balonowe inspiracje”

Czytaj więcej: Warsztaty cukiernicze
 

 

 

 
W dniu 14.03.2024r. odbyły się w naszej szkole Warsztaty Cukiernicze, w ramach których uczniowie przygotowywali wyroby na tzw. „ candi bar”. Były to między innymi monoporcje musowe, eklerki, popsikle i wiele innych wyrobów. Dodatkowo uczniowie uczestniczyli w produkcji tortu owocowego.
Warsztaty te zostały przeprowadzone, w ramach projektu „ŁOMŻA – MIASTO, W KTÓRYM ŻYJĘ I PRACUJĘ”, finansowanego ze środków Norweskiego Mechanizmu Finansowego.
Warsztaty zostały zorganizowane przez Panią Edytę Trzaskę i Panią Ewę Bogulas.
Gościem, a jednocześnie prowadzącą warsztaty była Pani Marzena Kościuczuk – reprezentująca Firmę TortiArt w Łomży.

Czytaj więcej: Warsztaty cukiernicze

Czytaj więcej: Konkurs „Budujemy dom” 

 

 
 
W dniu 13.03.2024r., w ramach projektu „ŁOMŻA – MIASTO, W KTÓRYM ŻYJĘ I PRACUJĘ”, finansowanego ze środków Norweskiego Mechanizmu Finansowego, odbył się w naszej szkole konkurs „Budujemy dom”.
Pierwszym etapem było zgłoszenie konkursu do szkół podstawowych. Następnie, zainteresowane szkoły wytypowały dwuosobowe drużyny, które zgłosiły się w dniu konkursu do naszej szkoły. W konkursie uczestniczyli uczniowie ze Szkoły podstawowej nr 5 w Łomży oraz uczniowie ze Szkoły podstawowej nr 7 w Łomży.

Czytaj więcej: Konkurs „Budujemy dom”

Nasi partnerzy


 

politechnika atlas  prefbet rockwool gromada1 belfort1 Pwsiip  mt_ignore: