Czytaj więcej: 13. Batalion Lekkiej Piechoty zagościł w naszej szkole
Gościliśmy w naszej szkole 13. Batalion Lekkiej Piechoty z Łomży, który zaprezentował swoje uzbrojenie i umundurowanie uczniom klas podstawowych zainteresowanym kształceniem w powstającej certyfikowanej klasie wojskowej. Była to też okazja, aby zaproszeni ósmoklasiści mogli po raz kolejny zapoznać się z wszystkimi kierunkami kształcenia w naszej szkole.

Czytaj więcej: 13. Batalion Lekkiej Piechoty zagościł w naszej szkole

Czytaj więcej: Konkurs matematyczny „MATEMATYKA TRZECIM JĘZYKIEM OBCYM”
Na początku czerwca w naszej szkole odbył się etap klasowy konkursu matematycznego w formie pisemnej. Z każdej klasy wytypowana została osoba, która miała najwięcej punktów. 15 czerwca najlepsi uczniowie z każdej klasy wzięli udział w finale polegającym na losowaniu pytań z różnych działów i zastosowań matematyki w formie odkrywania kart na tablicy multimedialnej. Komisja konkursowa obradowała pod przewodnictwem Pani wicedyrektor Marii Gawryś. Finaliści to:
    I miejsce Wiktoria Dmochowska-klasa 2 AH
    II miejsce Aleksandra Koryszewska- klasa 2AP
    III miejsce Ewa Lutoborska- klasa 1AH
Zwycięzcy otrzymali pamiątkowe dyplomy i nagrody. Serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów w dziedzinie zwanej Królową Nauk.

Czytaj więcej: Konkurs matematyczny „MATEMATYKA TRZECIM JĘZYKIEM OBCYM”

Czytaj więcej: Szkolne grillowanie
15.06.2022 r. zorganizowano szkolne grillowanie na bulwarach nad Narwią. Uczniowie z klas gastronomiczno-hotelarskich pod kierunkiem Pań E. Bogulas, E. Trzaski przygotowali dania na grilla z mięsa, warzyw i grzybów. Poza pracą warsztatową nie zabrakło też zabawy przy muzyce i sporej dawki dobrego humoru, sprzyjającym wzajemnej integracji.
W organizację przedsięwzięcia włączyli się nauczyciele i pracownicy obsługi, za co serdecznie dziękujemy i zapraszamy na kolejną edycję integracyjnych spotkań przy grillu w nowym roku szkolnym.

Czytaj więcej: Szkolne grillowanie


Czytaj więcej: Nabór do Certyfikowanej Klasy Wojskowej w ZSTiO Nr 4 w ŁomżyTrwa rekrutacja do szkół średnich. Uczniowie klas ósmych szkół podstawowych stoją przed wyborem dalszej ścieżki kształcenia. Młodzi ludzie, którzy wiążą swoją plany zawodowe ze służbą wojskową bądź pracą w administracji samorządowej i rządowej na stanowiskach związanych z obronnością, mogą wybrać naukę w Certyfikowanej Klasie Wojskowej w czteroletnim liceum ogólnokształcącym w Zespół Szkół Technicznych i Ogólnokształcących Nr 4 w Łomży.
Szkoła uzyskała zezwolenie Ministra Obrony Narodowej na prowadzenie Oddziału Przygotowania Wojskowego. Jest to doskonała możliwość rozwoju dla uczniów, którzy lubią wyzwania i aktywność fizyczną, a także chcieliby wybrać zawód zapewniający ciągły rozwój, pewność zatrudnienia oraz stabilność zarobków.
Nauka w klasie wojskowej jest bezpłatna, pozwala uczniom przygotować się do egzaminu maturalnego na poziomie podstawowym i rozszerzonym, a także odbyć zajęcia teoretyczne i praktyczne z przygotowania wojskowego. W trakcie nauki odbędzie się też obóz szkoleniowy. W toku kształcenia uczniowie zdobywają niezbędną wiedzę oraz umiejętności praktyczne przydatne w przyszłej służbie w różnych formacjach mundurowych, a także do dalszego kształcenia w kierunku służby bezpieczeństwa wewnętrznego (wojsko, ochrona mienia i osób).

Czytaj więcej: Nabór do Certyfikowanej Klasy Wojskowej w ZSTiO Nr 4 w Łomży

Czytaj więcej: Zakrętki dla Filipka

Kilkadziesiąt kilogramów nakrętek, które przez ostatnie miesiące wytrwale gromadziła społeczność naszej szkoły, zostało przekazanych na rzecz Filipka Nowackiego z Łomży. Pieniądze z ich sprzedaży będą naszym drobnym wkładem w sfinansowaniu zakupu leku dla chłopca, który choruje na SMA i potrzebuje terapii genowej. Nie spoczywamy jednak na laurach – kontynuujemy zbiórkę nakrętek na rzecz Filipka, gdyż nadal nie udało się zgromadzić potrzebnej kwoty. Przypominamy, że nakrętki można zostawiać przy dyżurce bądź przynosić do sali 17.

Czytaj więcej: Zakrętki dla Filipka

Nasi partnerzy


 

politechnika atlas  prefbet rockwool gromada1 belfort1 Pwsiip  mt_ignore: