Start arrow Wydarzenia   tel. 086 2165218     fax: 086 2165219 </
sklodowska7.jpg
logo2.jpg

Wyszukiwarka

Wydarzenia

Zakończenie roku maturzystów

Czytaj całość…25 kwietnia 2014r.pożegnaliśmy kolejny rocznik uczniów kończących naukę w naszej szkole. Na twarzach absolwentów malowały się różne emocje: radość, podekscytowanie, ale też szczypta smutku, gdyż to właśnie w tym dniu uświadomili sobie, że skończyli pewien etap swojego życia, zaś bramą do następnego będą egzaminy maturalne. Potem zacznie się dorosłe życie: nauka, praca, obowiązki – i być może we wspomnieniach wrócą chwile spędzone w naszej szkole, także te utrwalone na zdjęciach: wycieczki, wigilie, wyjścia do teatru i na wystawy, coroczne jasełka, konkursy i zawody. Uroczystość wręczenia świadectw ukończenia szkoły poprowadziła pani Grażyna Sobiepan....

Czytaj całość…
Wpisał: Tekst i foto: Lidia Ciborowska   
25.04.2014.

Dobre praktyki

Czytaj całość…Dnia 11. 04.14 r. uczniowie klasy 2PP liceum o profilu psychopedagogicznym uczestniczyli w zajęciach grupy przedszkolnej w Szkole Podstawowej nr 10 w Łomży. Pani Izabela Czerniawska przeprowadziła zajęcia plastyczne.  Przyszli pedagodzy pomogli dzieciom w wykonaniu ozdób wielkanocnych. Wykazali się dużą kreatywnością i  pomysłowością. Również 14.04.14r. młodzież tejże klasy miała okazję obejrzeć zajęcia z edukacji matematycznej w klasie IIB też w Szkole Podstawowej nr 10 w Łomży przeprowadzone przez Panią Jolantę Grabowską. Młodzież  klasy 2PP skonfrontowała  wiadomości z psychologii i pedagogiki, które zdobywają na zajęciach.

Czytaj całość…
Wpisał: Jolanta Grabowska   
15.04.2014.

Zajęć z carvingu ciąg dalszy

Czytaj całość…W roku szkolnym 2013/2014  kontynuowane są warsztaty carvingu – dekoracyjnej sztuki rzeźbienia w owocach i warzywach wywodzącej się z Dalekiego Wschodu. Klasy pierwsze i drugie TŻiUG uczestniczą w bloku zajęć, na których poznają tajniki misternego wycinania wzorów, tworzenia ciekawych form i kompozycji. Umiejętności te są wykorzystywane zarówno do dekoracji potraw jak i stołów konsumenckich. Zajęcia od trzech lat prowadzone są przez panią Edytę Trzaskę oraz Katarzynę Więsak i cieszą się dużym zainteresowaniem. Mistrzami tej sztuki są obecnie uczniowie klasy 4TŻ i GD: Małgorzata Ogonowska, Izabela Gadomska, Agata Podsiad.

Czytaj całość…
Wpisał: Katarzyna Więsak   
14.04.2014.

Serwetkowe origami

Czytaj całość…W naszej szkole od kilku lat prowadzone są warsztaty dekoracyjnego składania serwetek. Jest to wyjątkowa umiejętność, która podnosi wartość uczniów jako przyszłych pracowników, a ponadto jest sposobem wykonania niebanalnych dekoracji rodzinnego stołu. Mistrzami tej sztuki są uczniowie klasy 4TŻiGD pracujący pod opieką pani Katarzyny Więsak i Edyty Trzaski: Kamil Mołas, Anna Kurzątkowska, Kamila Gołaszewska i Łukasz Leszczewski.

Czytaj całość…
Wpisał: Katarzyna Więsak   
13.04.2014.

Zielona na lekcji w szpitalu

Czytaj całość…W dniu 4 marca 2014 r odbyła się lekcja otwarta w Dziale Żywienia Szpitala Wojewódzkiego w Łomży. Dzięki uprzejmości pani Agnieszki Czyż - kierownik działu żywienia - uczniowie klasy 2TŻiUG uczestniczyli w „lekcji ostatkowej”. Zajęcia teoretyczne przeprowadzone zostały przez panią Katarzynę Więsak i Edytę Trzaskę, a część praktyczną prowadził doświadczony cukiernik pan Kazimierz Mieczkowski. Celem lekcji było zapoznanie się z produkcją i wypiekiem pączków. Uczniowie nie tylko obserwowali wszystkie etapy procesu technologicznego, ale także w nich uczestniczyli. Zajęcia zakończyły się omówieniem rezultatów pracy oraz przyjemną ocena organoleptyczną.

Czytaj całość…
Wpisał: Katarzyna Więsak   
12.04.2014.

Dzień Pamięci Ofiar Zbrodni Katyńskiej

Czytaj całość…W dn. 11.04.2014r. w naszej szkole odbyła się uroczystość związana ze świętem państwowym obchodzonym w dn. 13 kwietnia w celu oddania hołdu ofiarom zbrodni katyńskiej. Inicjatorami uroczystości byli nauczyciele: Elżbieta Wiśniewska, Jolanta Chojnowska, Wiesław Czupryński, Kamil Galanek we wspólpracy z: Hanną Bukowską, Ewą Bogulas i Waldemarem Cwaliną. „Dzień Pamięci Ofiar Zbrodni Katyńskiej” obchodzony jest w rocznicę opublikowania przez Niemców  w 1943 r. informacji o odkryciu w Rosji masowych grobów oficerów Wojska Polskiego....

Czytaj całość…
Wpisał: tekst: Wiesław Czupryński, foto: Lidia Ciborowska   
12.04.2014.

Olimpiada Wiedzy o Żywieniu

Czytaj całość…W roku szkolnym 2013/2014 wróciliśmy do tradycji uczestnictwa uczniów naszej szkoły w Olimpiadzie Wiedzy o Żywieniu i Żywności. 10 stycznia 2014 r. dwójka uczniów – Sylwia Marusa i Łukasz Leszczewski z klasy 4TŻiGD – uczestniczyła w eliminacjach okręgowych olimpiady. Ten etap został zorganizowany i przeprowadzony w Szczytnie, w Zespole Szkół Nr 2 im. J. Śniadeckiego. Za opiekę i przygotowanie uczniów odpowiedzialna była pani Katarzyna Więsak. Poziom olimpiady był bardzo wysoki, ponieważ pytania obejmowały szeroki zakres materiału z biologii i chemii, również na poziomie rozszerzonym. Tym bardziej jesteśmy dumni z 14-ego miejsca naszej uczennicy Sylwii Marusy i życzymy jej dalszych sukcesów.

Czytaj całość…
Wpisał: Katarzyna Więsak   
11.04.2014.
Nie masz uprawnień, aby zobaczyć tę część witryny.
Musisz się zalogować.
Nie masz uprawnień, aby zobaczyć tę część witryny.
Musisz się zalogować.
Nie masz uprawnień, aby zobaczyć tę część witryny.
Musisz się zalogować.
«« start « poprz. 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 nast. » koniec »»

Pozycje :: 29 - 35 z 230