Start arrow Wydarzenia   tel. 086 2165218     fax: 086 2165219 </
sklodowska1.jpg
logo2.jpg

Wyszukiwarka

Wydarzenia

Szukanie magii Świąt - jasełka

Czytaj całość…20 grudnia 2013 r. uczniowie i nauczyciele naszej szkoły mieli wielką przyjemność obejrzenia fascynujących jasełek – przedstawienia teatralnego o bardzo aktualnej tematyce. Reżyser przedstawienia – o. Cezary Szcześniak profesjonalnie prowadził młodych aktorów wywołując w nich niezwykłe napięcie emocjonalne i koncentrację na roli. Efekt był zdumiewający, stąd owacyjne brawa nagradzające aktorów i chór poprowadzony przez s. Agnieszkę Kudelską, która grą na gitarze wspomagała anielskie głosiki chórzystek.

Czytaj całość…
Wpisał: tekst i foto: Lidia Ciborowska   
21.12.2013.

Festiwal Stołów Bożonarodzeniowych

Czytaj całość…W świątecznej atmosferze, przy dźwiękach kolęd w dniu 18.12.2013 r. odbyła się w naszej szkole II edycja Festiwalu Stołów Bożonarodzeniowych. Ideą tego przedsięwzięcia  było kultywowanie tradycji i pogłębianie wiedzy o polskich zwyczajach  dekoracji stołu świątecznego, a także doskonalenie umiejętności uczniów w zakresie obsługi konsumenta. W przygotowaniu stołów uczestniczyły  klasy Technikum Żywienia i Technikum Hotelarstwa pod kierunkiem Hanny Bukowskiej, Magdaleny Kuczewskiej, Ewy Bogulas i Edyty Trzaski.

Czytaj całość…
Wpisał: Hanna Bukowska, Magdalena Kuczewska, Ewa Bogulas foto: Lidia Ciborowska   
19.12.2013.

Przedszkolaki i pierniki

Czytaj całość…Nasza szkoła gościła niezwykłe osóbki: dzieci z Przedszkola nr 4 w Łomży, które pod opieką wychowawczyń pomagały uczniom klasy 3TŻ w pieczeniu pierników. Zaaferowane minki maluchów pojawiły się już wtedy, gdy dzieci zostały „ukoronowane” czapeczkami, a potem z uwagą śledziły wycinanie piernikowych figurek. Szybko przejęły ten obowiązek i świetnie się w tym sprawdziły. Jednak największą radość maluchom sprawiło dekorowanie pierników, w czym mogły pokazać swoją nieokiełznaną dziecięcą wyobraźnię. Spotkanie zorganizowały panie: E. Bogulas, M. Kuczewska i M. Bukowska

Czytaj całość…
Wpisał: tekst i foto: Lidia Ciborowska   
14.12.2013.

Z bronią i o broni

Czytaj całość…Uczniowie klas pierwszych o profilu służba w policji, dnia 10 grudnia 2013r. uczestniczyli w warsztatach prezentacji broni palnej. Pod czujnym okiem doświadczonych instruktorów strzelectwa p. Pawła Zalewskiego - Prezesa Klubu Strzeleckiego STAGITTARIUS w Piątnicy, oraz p. Pawła Ślużyńskiego uczestnicy spotkania poznawali dane techniczne różnych jednostek broni, ich budowę i przeznaczenie. Uczniowie ćwiczyli umiejętność bezpiecznego i skutecznego posługiwania się bronią palną typu pistolet Walther P-38, Glock 17. Warsztaty były podsumowaniem projektu edukacyjnego „Strzelectwo sportowe alternatywną formą rozrywki i aktywności fizycznej”.

Czytaj całość…
Wpisał: Bogusława Romanowska   
11.12.2013.

Projekt "Niemcy dla hobbystów"

Czytaj całość…W grudniu 2013 roku odbył się projekt adresowany do uczniów klas trzecich „Niemcy dla hobbystów”. Najlepszy projekt wykonał MATEUSZ PAPIEŻ z klasy 3aTB, który swoją pracę zatytułował „BROŃ PANCERNA III RZESZY”.  Uczeń zaprezentował klasie nie tylko replikę mundurów żołnierzy Wehrmachtu, lecz również z pasją i niewątpliwą dużą wiedzą opowiadał o elementach wyposażenia.  Uczniowie byli pod wielkim wrażeniem wiedzy swojego kolegi na temat II wojny światowej.

Czytaj całość…
Wpisał: Administrator   
06.12.2013.

Świąteczny kiermasz ciast

Czytaj całość…4 grudnia 2013 r. w naszej szkole odbył się „Kiermasz ciast”. Przygotowali go uczniowie ze szkolnego koła Caritas, które od wielu lat działa w naszej szkole. Większość ciast uczniowie zrobili sami. Pieniądze zebrane z tej akcji zostały przeznaczone na świąteczną paczkę dla jednego z byłych uczniów naszej szkoły, który obecnie walczy z poważną chorobą.

Czytaj całość…
Wpisał: Administrator   
05.12.2013.

Nie przechodź obojętnie koło ofiar zimy!!!

Jesteśmy na progu najsurowszej pory roku. Czekając na święta i ferie, nie bądźmy obojętni na los naszych bliźnich: osób starszych, bezdomnych i samotnych. Wykonanie telefonu na policję czy pogotowie nie zabierze nam wiele czasu, a może uratować zdrowie i życie osób dotkniętych chorobą alkoholową - to także ludzie! Nie odwracajmy się od nich z obrzydzeniem!!! Zatelefonujmy choćby do straży miejskiej, gdy zauważymy kogoś na klatce schodowej, w piwnicy, czy pustostanie.
Zima to także ciężki czas dla bezdomnych zwierząt - one też potrzebują naszej pomocy. Wprawdzie Ustawa o Ochronie Zwierząt nakłada na spółdzielnie mieszkaniowe obowiązek udostępniania piwnic kotom wolnożyjącym, jednak najczęściej to zalecenie nie jest wykonywane. A przecież tam, gdzie są koty, nie ma szczurów i myszy- prawdziwych wrogów naszych piwnicznych zapasów, którzy w dodatku roznoszą choroby!!! Kupujesz karmę dla swojego pupila - kanapowca, rzuć grosik na karmę dla bezdomniaka i napełnij miseczkę pod klatką czy w krzakach. Odkryjesz w czasie porządków przedświątecznych niepotrzebne koce czy dywany - zanieś do schroniska „ARKA”. Tam ogrzeje psie budy. Jesteśmy to winni naszym braciom mniejszym. Pamiętaj, że nieoczekiwany gość wigilijny może być zmarzniętym i głodnym zwierzątkiem patrzącym z rozpaczą i prośbą w nasze rozświetlone choinką okna.

Czytaj całość…
Wpisał: Lidia Ciborowska   
01.12.2013.
Nie masz uprawnień, aby zobaczyć tę część witryny.
Musisz się zalogować.
Nie masz uprawnień, aby zobaczyć tę część witryny.
Musisz się zalogować.
Nie masz uprawnień, aby zobaczyć tę część witryny.
Musisz się zalogować.
«« start « poprz. 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 nast. » koniec »»

Pozycje :: 29 - 35 z 215